ΕΝΑΡΞΗ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ

Με την έναρξη του σχολικού έτους ευχόμαστε στα παιδιά σας καλή και δημιουργική σχολική χρονιά και σε εσάς δύναμη, υπομονή και στήριξη στους μαθητές μας. Ευχόμαστε επίσης να  έχουμε μια άριστη συνεργασία για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα στη μαθησιακή διαδικασία και πρόοδο των παιδιών.

Ο καθιερωμένος αγιασμός του σχολείου μας θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου στις 9:00. Οι μαθητές θα προσέλθουν στις 8:15, επιδεικνύοντας βεβαίωση αρνητικού αποτελέσματος αυτοδιαγνωστικού ελέγχου (self test) και θα παραμείνουν μέχρι την τέλεση του αγιασμού. Αφού τους δοθούν οδηγίες για θέματα που αφορούν στα μέτρα πρόληψης και διασποράς του ιού σύμφωνα με τον ΕΟΔΥ, θα αποχωρήσουν στις 9:30.

Για τους μαθητές από Μάρκο και Γοργοβίτες τα δρομολόγια του ΚΤΕΛ θα πραγματοποιηθούν κανονικά. Ώρα αναχώρησης των λεωφορείων από τα χωριά περίπου 7:45.

Η σωστή χρήση κατάλληλης προστατευτικής μάσκας (υφασμάτινης ή απλής χειρουργικής) είναι υποχρεωτική για τους/τις μαθητές/ μαθήτριες σε όλες τις τάξεις.